Hakkımızda

Sis Yayın Grubu olarak, 1997 yılından bu yana ulusal ve 2013 yılından bu yana da uluslararası düzeyde, düzenli olarak yayıncılık alanında faaliyet yürütmekteyiz. Yayımladığımız kitaplar, çeşitli yükseköğretim kurumlarının kataloglarında ve kütüphanelerinde yer almaktadır.

Ayrıca aynı alanda farklı yazarlara ait, yayımlamış olduğumuz en az 20 kitabımız bulunmaktadır. Yeni yayımlanan Akademik Teşvik Yönetmeliği’nde belirtilen “Uluslararası Yayınevi Olma” kriterlerine göre, Türkçe dışındaki dillerde farklı yazarlara ait 20’den fazla eserimiz mevcuttur.

SİS YAYIN GRUBU; 2020 yılı itibarıyla bünyesindeki SİS YAYINCILIK, SİS PUBLISHING, HEMEN KİTAP ve MİSİS KİTAP markalarından yayımlanmış toplamda 500’den fazla eseri okurla buluşturmuştur.

Sanal mağazacılık sektöründe de altyapısını tamamlayan SİS YAYIN GRUBU, 2007 yılında tescilli markası olan internet satış mağazası www.hemenkitap.com ile ülkenin her yerinden alışveriş imkânı başlatmıştır.

Yine 2015 yılında sadece kitabevlerine hizmet veren www.toptankitap.com projesini bünyesine katmıştır. Okuyucusuna uygun fiyatlı kaliteli kitaplar ulaştırmayı amaçlayan, Türkiye genelindeki tüm kitabevleri ile yayınevlerini ortak bir platformda buluşturmaktır. www.hemenkitap.com ve www.toptankitap.com güçlü altyapıları ile SİS YAYIN GRUBU´NUN en dinamik iştirakleri konumundadır.

2017 yılında kurulan MİSİS KİTAP markası ile özellikle güncel dünya edebiyatı eserlerini, özenli çevirilerle okurlarla buluşturmaya başlamıştır.

SİS YAYIN GRUBU yayın hayatı boyunca; Türk ve Dünya klasikleri, Felsefe Klasikleri, polisiye- gerilim, aşk ve macera romanları, araştırma, anı ve tarih kitaplarının yanı sıra sağlık, yemek, hobi ve yaşam sanatıyla ilgili tüm kaliteli çalışmaları günümüze kadar okurlara aynı özenle sunmuştur. Yine bünyesindeki SİS PUBLISHING ile de İngilizce klasik eserleri okurlarıyla buluşturmaya devam etmektedir.

Instagram
Facebook
Twitter