Unutulmaz Radyo Hatıralarını Kitaplaştırdılar
7 Kasım 2017
8 Şubat 2018

#Repost @mutevaziokur ・・・
Gustave Flaubert – Madam Bovary
.
.
“Gerçekten, akşamları lamba yandıktan sonra, bir kitap alıp ocak başına geçmekten daha güzel şey var mıdır dışarıda rüzgar camları sarsarken!”
.
.
🎇Kitabı nerdeyse bir solukta okudum. Abartısız bir elimde kitapla yemek yaptım. Kitabı da, filmi de izlememiştim. Kütüphanemde öylece okunmayı bekliyordu. İyi ki şubat ayına dahil etmişim. .
.
🎇Ah Emma! Seni çılgın, bencil, nankör, şımarık, vicdansız… Nasıl olabilir de bir insan bu kadar şıpsevdi olabilir. Hele ki Charles seni bu kadar severken… Biraz olsun sevmeye çalışsaydın, hiçte bu şekilde ruhsal çalkantılara sürüklemezdin kendini… .
.
🎇Sana nedemeli peki Mösyö Charles! İnsan böyle körü körüne nasıl sevebilir. Hiç mi şüphelenmez? Hiç mi kıskanmaz? Kendi kendine yücelttiğin insan, sana böylesine saygısızlık ederken, hala nasıl sevgiden söz edebildin… .
.
✔️Dünya klasikleri ayrı bir tattır. Apayrı bir zevktir. Ben bunu yeni yeni anlasam da hala çok geç değil. Bu kitabı okuyun. Benden size tavsiye 🙋🏻‍♀️💕🍀
.
.
.
#madambovary #gustaveflaubert #okudumbitti #kitapyorumu #kitaptavsiyesi #kitap #kitapligim #kitaplardanalinti #kitaplariyikivar #dünyaklasikleri #bookstagram #bookslover #kitapokufotografcek #kimneokudu #kitapvatani #birdahaoku

Instagram filter used: Lo-fi

View in Instagram ⇒

Instagram
Facebook
Twitter